حادثه دره نوردی در دره شاهاندشت + تکمیلی

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin

بنابر خبر ارسالی به دره ها و دره نوردی ایران مقارن ساعت 12:20 ظهر امروز اول مردادماه 1395 یکی از دره نوردان تهرانی به نام “حامد حسینی” که در قالب یک تیم دره نوردی در منطقه آبشارهای “شاهاندشت” فعالیت می‌نمودند دچار حادثه گردیدند.

فرد حادثه‌دیده در هنگام فرود در آبشار آخر از حمایت خارج‌شده و حدود 15 تا 20 متر سقوط می‌کند و دچار صدمات شکستگی پای چپ، لگن  و جراحاتی در ناحیه سر و صورت می‌شود.

بلافاصله خبر حادثه به 112 و کارگروه جستجو و نجات فدراسیون اطلاع داده شد و نیروهای امداد و نجات به منطقه اعزام گردیدند.

نیروهای امداد و نجات هلال‌احمر در ساعت 13:10 به مصدوم رسیده و کمک‌های اولیه و تثبیت مصدوم را انجام داده و با یک دستگاه آمبولانس مجروح حادثه‌دیده را به مراکز درمانی و بیمارستان منتقل نمودند.

لحظه سقوط از آبشار

از جزئیات حادثه و میزان تجربیات فرد حادثه‌دیده و تیم وی در ورزش دره نوردی اطلاعی در دست نیست.

تکمیلی: درپی حادثه سقوط در آبشار شاهاندشت تیم های  عملیاتی پایگاه گزنک و پایگاه پلور جمعیت هلال احمر استان مازندران و یک تیم از 115 آمل به منطقه اعزام و با همکاری کوهنوردان و افراد حاضر در محل پس از تثبیت به درمانگاه گزنک منتقل گردید، افراد حاضر در عملیات:

  • مرتضی قربانی
  • فرشاد جعفری
  • محمد مرزبان
  • منوچهر نظری
  • داوود لشکری (سرپرست عملیات)

جامعه دره نوردی ایران سپاسگذار زحمات شما عزیزان می باشد.

پی نوشت:

این چندمین عملیات نجات و انتقال است که توسط پایگاه های پلور و گزنک انجام می گیرد. وجود افراد فنی و مسلطی به عملیات نجات و انتقال در منطقه گزنک باعث دلگرمی ما است.
قدر دان زحمات شما زحمت کشان بی منت هستیم.

مجموعه دره و دره نوردی ایران با هدف گسترش دانش فنی و ارتقا سطح علمی ورزش دره نوردی با همکاری فدراسیون دره نوردی ایران با تلاش متخصصان این رشته فعالیت خود را در سال 1385 آغاز نموده است .

اشتراک در خبرنامه ایران کنیون

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit