گزارش بخش نخست دوره دانش افزایی دره‌نوردی

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin

گزارشی از روزشمار بخش نخست دوره دانش افزایی «دره نوردی» را در ادامه مطلب ملاحظه می‌نمائید. دوره‌ای پیشرفته به مدرسی مربیان دره نوردی کشور فرانسه که با حضور 15 کارآموخته دره نوردی کشورمان برگزار شد. در این دوره آموزشهای پیشرفته این رشته درطبیعت و سالن ارائه گردید و دوروزکار عملی دوره نیز در استان قزوین برگزارشد.

29 اسفند:

5 نفر از مربیان فرانسوی دره نوردی وارد ایران شدند و پس از اقامت در هتل شیان، جلسه ای در باره کلیات اجرای کلاس، آشنایی با سیستم آموزش در ایران، امکانات امداد و نجات ایران  و همچنین هماهنگی برنامه روز بعد با مسولین بخش دره نوردی فدراسیون تشکیل شد.

اول فروردین:

بازدید از دره های منطقه وردیج و بازدید از آن، سپس حرکت به سوی دره هفت چشمه در استان البرز و مشاهده کلیات دره. پس از صرف  ناهار به سمت دربند حرکت کردیم و از دره اوسون، پس قلعه و بند یخچال در محل سنگ آلبرت و کارگاه های آن بازدید شد. پس از آن، از سالن تمرین کار در ارتفاع شرکت ویونا و اتاق کنفرانس ستاد بحران بازدید گردید. در پایان جلسه ای جهت جمع بندی بازدید ها و برنامه ریزی روز بعد تشکیل شد.

دوم فروردین:

افزوده شدن 4 نفر دیگر از تیم فرانسوی. حضور در سالن جهت آماده سازی و طناب ریزی توسط مدرسین فرانسوی و پس از آن بررسی طرح درس دره نوردی فدراسیون با اجرای تکنیک های آموزش داده شده در کلاس های کارآموزی، توسط امیر جلوانی به اساتید فرانسوی ارائه گردید.   

سوم فروردین:

روز اول کلاس و شروع دوره در سالن کنفرانس ستاد بحران با معرفی کارآموزان و اساتید و ارائه رزومه های دره نوردی کارآموزان صورت گرفت، سپس حضور در سالن تمرین و انجام تست ها توسط کارآموزان برای بررسی سطح توانایی انجام شد. پس از صرف ناهار کلاس تئوری در محل سالن کنفرانس در مورد امداد و نجات در دره نوردی و پس از آن حضور در محل سالن و آموزش تکنیک های مرتبط با کار با طناب و تمرین تکنیک ها ادامه یافت که تا ساعت هشت و نیم شب به طول انجامید.

چهارم فروردین:

روز دوم کلاس، حضور در محل سالن کنفرانس و صحبت در باره بازخورد نظرات کارآموزان از کلاس روز گذشته، کارگاه آموزشی امداد و نجات، تکنیک های برش طناب و تمرین برش طناب، تکنیک کانتر ویت انجام شد. کلاس تا ساعت هشت و نیم شب به طول انجامید.

پنجم فروردین:

روز سوم کلاس، حرکت ساعت پنج و نیم به سمت قزوین، صرف صبحانه در قزوین و حرکت به سمت روستای رازمیان، تقسیم به دو گروه برای پیمایش  و ایمن سازی دره های توان و لطرکش و پیمایش دو دره، توسط دو گروه، سپس حرکت به سمت روستای هیر و اقامت در روستای هیر

ششم فروردین:

روز چهارم کلاس، تشکیل جلسه بررسی بازخوردهای پیمایش روز قبل انجام شد. پس از صرف صبحانه حرکت به سمت صخره های منطقه، تمرین رول کوبی، ایجاد تراورس قابل بازیابی، کوله چینی، تکنیک های کار با طناب و حرکت به سمت تهران

هفتم فروردین:

روز پنجم کلاس، حضور در محل سالن، آموزش و تمرین تکنیک های مختلف کار با طناب، امداد و نجات، حضور ریاست محترم فدراسیون جناب زارعی، دبیر محترم فدراسیون جناب میرنوری، مسئول روابط بین الملل باکشور فرانسه جناب نوتاش و تشکیل جلسه ای با تیم فرانسوی و کارآموزان در سالن کنفرانس، ادامه کلاس و تمرین های کار با طناب تا شب

هشتم فروردین:

روز ششم کلاس، حضور در سالن، آموزش سه تکنیک نجات فردی و تمرین تکنیک های آموزش داده شده تا ظهر و حرکت به سمت اصفهان جهت ادامه دوره.

تهیه و تنظیم گزارش و ارسال عکس: «امیر جلوانی»

منبع :فدراسیون جمهوری اسلامی ایران /  کارگروه آموزش /بخش دره نوردی

 

{phocagallery view=category|detail=5|displayname=0|displaydetail=0|displaydescription=0|categoryid=18||float=right}

مجموعه دره و دره نوردی ایران با هدف گسترش دانش فنی و ارتقا سطح علمی ورزش دره نوردی با همکاری فدراسیون دره نوردی ایران با تلاش متخصصان این رشته فعالیت خود را در سال 1385 آغاز نموده است .

اشتراک در خبرنامه ایران کنیون

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit