عملیات ۲۴ ساعته در تنگه رغز برای نجات دختر جوان

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin

کوهنورد جوان حدودا ۲۳ ساله اهل استان قم که از بعد از ظهر دیروز در یکی از آبشارهای تنگه رغز داراب دچار شکستگی لگن شده بود پس از ۲۴ ساعت تلاش ایثارگرانه و نفس گیر اعضای گروه کوهنوردی آذرخش و یکی از اعضای داوطلب هلال احمر داراب نجات یافت.

به گزارش آژانس خبری داراب «داراب نا»، ساعت ۴ بعد از ظهر روز گذشته (شنبه) در پی تماس تلفنی یکی از اعضای گروه گرفتار شده، با اعضای گروه آذرخش، مجتبی عسکری زاده، علی عباسی، کورش رزازی، مصطفی هوشمند و جواد حسین پور از کوهنوردان این گروه به سرعت خود را به تنگه رغز رساندند.

این گروه ۵ نفره در ابتدا با تجهیزات شخصی و با کمبود امکانات وارد این عملیات سخت و پیچیده شدند و ساعت حدود ۲ بامداد روز یکشنبه به دلیل نیاز به نیروی بیشتر از هلال احمر داراب کمک خواستند.

امین حیدری، بهزاد پور و شهرام خورشیدی از کارکنان و امدادگران هلال احمر و زارع زاده از پرسنل اورژانس داراب به این تیم اضافه شده و عملیات نجات این دختر کوهنورد به دلیل صعب العبور بودن مسیر و کمبود تجهیزات حرفه ای تا ساعت ۴ بعد از ظهر روز یکشنبه به طول انجامید. رضا جهرمی زادگان رییس گروه کوهنوردی آذرخش و همسرش که در مسافرت به سر می بردند در مسیر بازگشت خود را به سرعت به تنگه رغز رساندند و به همراه برخی از نیروهای محلی منطقه به تیم نجات پیوستند.

خوشبختانه بر اساس مشاهدات عینی خبرنگار ما، با تلاش اعضای تیم کوهنوردی آذرخش و نیروهای هلال احمر مصدوم در ساعت ۴ بعد از ظهر به خودروی اورژانس داراب تحویل و به بیمارستان اعزام شده است.

هزینه خرید تجهیزات مورد نیاز امداد کوهستان حدود ۴۰ میلیون تومان است

به گفته یکی از اعضای گروه کوهنوردی آذرخش، آتش نشانی داراب طناب ۱۰۰ متری خود را در اختیار آنها قرار داده اما فاقد دیگر امکانات امدادی است. وی از خیرین و مسئولین شهرستان داراب خواست نسبت به خرید تجهیزات امدادی کوهستان حداقل برای ۳ تا ۴ نفر اقدام کنند تا در مواقع ضروری و حوادث موجب نجات جان انسان های گرفتار گردد.

به گفته این کوهنورد دارابی، هزینه خرید این تجهیزات حداکثر ۴۰ میلیون تومان می باشد اما علی رغم درخواست های مکرر کوهنوردان هنوز این تجهیزات خریداری نشده است. در این عملیات سخت و نفس گیر ۲۴ ساعته به برخی تجهیزات شخصی کوهنوردان آسیب وارد شد که خسارت آن حدود یک میلیون تومان گزارش شده است.

تکمیلی:

احمدی رییس مرکز فوریت های پزشکی شهرستان داراب در گفتگو با خبرنگار ما گفت: با توجه به نیاز احتمالی به اعزام فوری مصدوم درخواست هلی کوپتر دادیم اما خوشبختانه نیازی به اعزام نبود و هلی کوپتر دانشگاه علوم پزشکی شیراز علی رغم حضور در داراب به مرکز استان بازگشت.

منبع: darabna.ir

مجموعه دره و دره نوردی ایران با هدف گسترش دانش فنی و ارتقا سطح علمی ورزش دره نوردی با همکاری فدراسیون دره نوردی ایران با تلاش متخصصان این رشته فعالیت خود را در سال 1385 آغاز نموده است .

اشتراک در خبرنامه ایران کنیون

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit