خفگی مرد جوان در یکی از حوضچه های دره اصلی چاکرود + تکمیلی

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin

جوانی حدوداً 20 ساله به نام شاهین روز جمعه مورخ 23/05/94 دریکی از حوضچه‌های دره اصلی چاک‌رود دچار خفگی شد و متأسفانه فوت‌ کرد. هم‌اکنون گروه امداد و نجات هلال‌احمر در حال انجام عملیات جستجو در منطقه است. عملیات جستجو برای کشف جسد فرد متوفی همچنان ادامه دارد.

دره چاک‌رود در استان گیلان واقع‌شده است و حوالی منطقه‌ای به نام طیولا قرار دارد.

برای پیمایش و گذر از این دره نیاز به فنون تخصصی دره نوردی است.

تکمیلی:

طی اطلاعیه به‌دست‌آمده از گروه نجات، عملیات جستجو و انتقال متوفی فردا صبح انجام خواهد گرفت. این عملیات با غواصی توسط تیمی از هلال‌احمر استان گیلان، دره نوردان لاهیجان و کرج انجام خواهد گرفت.

نام متوفی شاهین همتی پور 22 ساله از شهر کرج است.

عملیات جستجو و حمل جسد مرحوم شاهین همتی پور با موفقیت انجام و به پایان رسید. این عملیات با تجهیزات غواصی و گروه حرفه‌ای‌ نجات و حمل جسد با فنون خاص انجام شد.

گروه امداد شامل 10 نفر دره نورد و 2 نفر غواص بوده است که بعد از چندین بار تلاش وغوص در عمق 5 متری به مرحوم شاهین همتی پور رسیده‌اند که پس از خارج کردن جسد از عمق حوضچه، پیکر مرحوم شاهین همتی پور به روستای طيولا انتقال یافته و عملیات به پایان رسیده است.

لیست نفرات گروه عملیات جستجو و حمل پیکر زنده‌یاد شاهین همتی پور:

مسعود حمیدی (سرپرست)، نائف وثوقی، مجید نقدی پور، وحید طاهرآموز، عرفان میرزایی، سینا علی نژاد، سجاد انصاری کمیل کیانی، حسین الوندی، فرید صفری، مجید شعبانی، فرزاد احمدزاده

هلال‌احمر شهرستان رودسر، عبارت‌اند از: صانع نمازی؛ احسان پژمان؛ سعید عباسی؛ اسماعیل غفوری؛ علی دستواری و معصوم کریمی.

دره نوردان شهرستان لاهیجان

دره نوردان استان البرز (کرج)

کارگروه دره نوردی هیئت کوهنوردی استان گیلان

اهالی روستا خونگرم و همراه طیولا

پیمان یاوری

از تمامی مجموعه‌ها و کسانی که در پیشبرد اهداف گروه جستجو و عملیات، نهایت همکاری و همیاری را انجام داده‌اند صمیمانه تشکر و قدردانی می‌نماییم.

پیکر مرحوم شاهین همتی پور (دره نورد کرجی) روز سه‌شنبه 27 مرداد به کرج منتقل و روز چهارشنبه 28 مرداد در استان البرز شهر کرج تشییع و خاک‌سپاری خواهد شد.

روحش شاد و یادش گرامی

مجموعه دره و دره نوردی ایران با هدف گسترش دانش فنی و ارتقا سطح علمی ورزش دره نوردی با همکاری فدراسیون دره نوردی ایران با تلاش متخصصان این رشته فعالیت خود را در سال 1385 آغاز نموده است .

اشتراک در خبرنامه ایران کنیون

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit